KISA BİR BAKIŞ

ORTODONTİ

Diş ve Çene Bozukluklarında Hızlı Çözüm!

Diş ve çene yapınızda çeşitli sebeplerle meydana gelmiş veya doğuştan var olan düzensizliklerin ortadan kaldırılması için ortodontik tedavi gerekir. Bu tür diş ve çene düzensizlikleri olan kişilerin ortodontik tedaviye erkenden başlaması, diş ve çenenin pozisyonunun düzelmesini ve var olan çarpıklık ve kapanma bozukluklarının giderilmesini sağlar.

Çocuklarda; ağızda süt dişlerinin daimi dişlere yerini bırakmaya başladığı dönem itibariyle düzenli kontrollerin yapılması olası bir sorunun erken teşhisi için önemlidir.

Invisalign: Görünmez Diş Teli!

Invisalign, özel günlerde çıkartılabilir. Yani istediğinizde takmayabilirsiniz. Her yaşa uygulanabilir. Çok sık hekim ziyaretine gerek olmaz.

ORTODONTİ

NEDİR? NE DEĞİLDİR?

Çapraşık dişler sadece istenmeyen estetik bir görünüme sebep olmazlar. Çapraşık dişler, ne kadar iyi bakılırsa bakılsın, ne kadar iyi fırçalanırsa fırçalansın, tam olarak temizlenmesi mümkün olamayacağı için ileride diş kayıplarına sebep olabilecek, çürüklere ve diş eti rahatsızlıklarına sebep olabilirler.

Ortodontik bozuklukların nedenleri; Kalıtsal etkenler, Dudak, damak yarığı, Solunum bozukluğu, Alışkanlıklar ( uzun süre emzik kullanma, parmak emme gibi), Süt dişlerinin erken kaybedilmesi, Diş gıcırdatma ve yüz travmaları

Ağızdaki mevcut ortodontik probleme göre, hareketli apareyler, işlevsel apareyler ve sabit apareyler ile tedavi yöntemleri belirlenebilmektedir. İleri evrede olmayan basit ortodontik sorunlar, hastanın takıp-çıkararak kullanabileceği lastik hareketli apareyler ile çözülebilmektedir.

ORTODONTİ BLOG

Ortodontik Tedavi Ne Kadar Gereklidir?

Ortodontik tedavi yalnızca estetik kaygısı taşımayıp, ileride karşılaşması mümkün olabilecek diş eti hastalıklarının önlenmesi, çene eklemindeki problemlerin önlenmesi, çiğneme işlevselliğinin sağlanması ve konuşma bozukluğu olan bireylerin bu problemini gidermesini amaçlar.

Ortodontik Tedavi Gören Hastaların Dikkat Etmesi Gerekenler

Ortodonti tedavisinde hastanın titizliği ve disiplinli olması en önemli noktadır. Her kontrolde diş etlerinize tedavi uygulandığı için bir günün bile aksamaması gerekir.

Ortodontik Tedavi Her Yaşta Yapılabilir Mi?

Ergenlik döneminin hemen öncesinde veya hemen başlangıcında diş teli tedavisine başlanılması gerekir.

İmplant Fiyatları Neye Bağlı Değişir?

İmplant fiyatlarını kullanılan malzemeler başta olmak üzere kaplamalar, işçilik,….

GİZLİ DİŞ TELİ

Invisalign, özel günlerde çıkartılabilir. Yani istediğinizde takmayabilirsiniz. Her yaşa uygulanabilir. Çok sık hekim ziyaretine gerek olmaz.

Ortodontik Tedavi İle Düzelen Dişler Bozulabilir Mi?

Dişlerin tekrar bozulması ihtimali, dişlerin tedavi sürecinin başındaki durumuna bağlıdır. Örneğin; ayrık olan dişler ortodonti ile tedavi edildiğinde, tedavi sonrasında dişlerin yeniden ayrılma ihtimali yüksektir.

Ortodonti Ameliyatı Nedir?

Halk arasında çene ameliyatı olarak da bilinene ortodonti ameliyatı, genellikle hastanın problemlerine göre alt ve üst çene aynı anda ameliyat edilebilir. Ortodonti ameliyatı ortodontik tedavi süresinin de bir aşaması olmakla birlikte dilerdeki şekil bozukluklarının tedavisi için uygulanmaktadır.

Markasya Hakkında

2001 yılından itibaren hastalarına en kaliteli diş sağlığı hizmeti vermeyi ve bilgi edinmlerini sağlamayı ilke edinen Diş Hekimi Binnur Toysal YİĞİTBAŞI, Estetik Diş Hekimliği, İmplantoloji, Botoks, Dermal Dolgu, Çene Cerrahisi, Çocuk Diş Hekimliği, Dişeti Hastalıkları tedavisi ve implant gibi alanlarda  hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Site Güncelleme Tarihi: 04.04.2023

İletişim

Gsm: +90 (532) 464 09 19
Tel: +90 (242) 241 81 62
Adres: Toros Mah. 805 Sk. Kurgu Plaza

No: 14/1 Konyaaltı ANTALYA

Nasıl yardımcı olabilirim?
How can I help you?
Womit kann ich Ihnen behilfich sein?
Hareketli protez Diş Kökleri Gömülü Diş Çekimi Çene Eğriliği Gömülü Diş Periodontitis Antalya Diş Hekimi Diş Protezi Parmak İzi Çocuk Diş Hekimliği Süt Dişleri Çocuk Psikolojisi Pekiştirme Tedavisi Diş Eti Estetiği Estetik implant Yaş Pedodonti Estetik Diş Gingivitis