KISA BİR BAKIŞ

GÜLÜŞ TASARIMI

Gülüşünüz Markasya ile parlasın!

Dişlerin ve diş etlerinin oluşturduğu bölgenin estetiğini değerlendirebilmek amacıyla hastanın fotoğrafları incelenir. Video ile normal yaşamda konuşurken ve gülerken yaptığı yüz ifadeleri kayıt altına alınır. Bunları hepsi hekim tarafından değerlendirilerek alçı modeli hazırlanır. Daha önce elde edilen kayıtlar ile bilgisayar yardımı ile model üzerinde mock-up hazırlanır.

Diş, dişeti kemik seviyesi, klinik ve radyolojik olarak incelenerek tedavi planlaması hasta ile birlikte netleştirilir. Kişiye yakışanı bulabilmek amacıyla gerekli görülürse diş eti seviyelerinde lazerle düzenlemeler yapılabilir. Dişlerin estetiğinin elde edilebilmesi amacıyla lamine, dolgu, empress ya da beyazlatma gibi işlemler yapılabilir. Diş eksikliği mevcutsa implant uygulaması ya da gerekli görülürse ortodonti tedavisinden yardım alınabilir.

Yani gülüş tasarımı işleminde hastanın mevcut durumuna, tedavi sürecine göre seans sayısı değişken olabilir.

GÜLÜŞ TASARIMI

NEDİR? NE DEĞİLDİR?

Dudaklar, dişler, diş eti gibi tüm etkenlerin birbiriyle uyumunun değerlendirilip, belirli analizleri yapılarak ve hastanın beklentileri dikkate alınarak gülüşün kişiye özel dijital ve teknolojik yöntemlerle yeniden tasarlanması işlemidir.

Mükemmel estetik bir gülüşe sahip olmak için diş yapısı ve sıralanışı düzgün olmalı, üst üste çakışma olmamalıdır.

Üstte bulunan dişler ön plana çıkarılmalı, diğer dişlere göre daha belirgin olmalıdır. Dişler pırıl pırıl olması ile birlikte lekelenmeler bulunmamalıdır.

GÜLÜŞ TASARIMI BLOG

Hangi Detaylara Dikkat Edilmesi Gerekir?

Tedaviye başlamadan önce hasta ile görüşülür nelerden şikayetçi olduğu gülerken neden rahatsız olduğu dinlenilir. Buna göre plan yapılır, tedavi başlar.

Gülüş Tasarımında Yüz Şekli Önemli Midir?

Dişler yüz ve gülüş ile bir bütündür. Bu bütünlüğün olması için diş yapısı ve yüz şeklinin ahenk içinde olması gerekir. Estetik bir gülüş elde etmek için cinsiyette önemlidir.

Gülüş Tasarımında Hangi Ayrıcalıklı Tedaviler Yapılır?

Beyazlatma süresi çeşitlilik gösterebilir. Ortalama 40 dakika ile ton açılabilir. Kişinin dişi korumak amaçlı yeme içme alışkanlıklarına dikkat etmesi ile beyazlık 1 yıla kadar korunabilir.

Tedavi Süresinin Zaman Dilimi Nedir?

Tedavi süresi hastanın diş şikayeti ağız yapısına göre tek gün içerisinde ya da 2-15 gün arasında değişiklik gösterebilir.

ETKİLEYİCİ GÜLÜŞLER

Estetik bir gülüş ile daha canlı, sportif ve çekici bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Dişlerin Her Zaman Kesilmesi Gerekir mi?

Gülüş tasarımı için her zaman dişlerin kesilmesi ve kaplama yapılması gerekmemektedir. Genellikle kompozit laminalar, bonding, recontouring ya da diş beyazlatma gibi daha kolay ve koruyucu yöntemlerle estetik beklentileriniz karşılanabilir.

Mükemmel Gülüşte Altın Kurallar Nelerdir?

Dişler pırıl pırıl olması ile birlikte lekelenmeler bulunmamalıdır. Dudak ve dişeti birbirine uyumlu olmalıdır. Diş yapısının sıralanışının yüz ile uyumlu olması gerekir.

Markasya Hakkında

2001 yılından itibaren hastalarına en kaliteli diş sağlığı hizmeti vermeyi ve bilgi edinmlerini sağlamayı ilke edinen Diş Hekimi Binnur Toysal YİĞİTBAŞI, Estetik Diş Hekimliği, İmplantoloji, Botoks, Dermal Dolgu, Çene Cerrahisi, Çocuk Diş Hekimliği, Dişeti Hastalıkları tedavisi ve implant gibi alanlarda  hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Site Güncelleme Tarihi: 04.04.2023

İletişim

Gsm: +90 (532) 464 09 19
Tel: +90 (242) 241 81 62
Adres: Toros Mah. 805 Sk. Kurgu Plaza

No: 14/1 Konyaaltı ANTALYA

Nasıl yardımcı olabilirim?
How can I help you?
Womit kann ich Ihnen behilfich sein?
ağız içi ölçüleri 20'lik Diş Diş Çürüğü Randevu tedavi Diş Çapraşıklığı Çocuk Psikolojisi erken teşhis Boyun Kasları Tedavinin Son Aşaması Çocuklarda Çürük Diş Ortodonti Problemleri Antalya Endodontist diş kaybı Çentikli Dişler Çiğneme problemi Süt Dişleri Periodontitis Dudaklar Antalya Diş Hekimi