KISA BİR BAKIŞ

DİŞ PROTEZLERİ

Ekonomik ve Pratik Diş Tamamlama Yöntemi!

Dişler; çürüme, kırılma, yaralanma gibi sebeplerle kaybolabilir. Eksik dişler sebebiyle çene yapısının değişmesi, çiğneme zorluğu ve bağlantılı olarak sindirim sorunları gibi bir çok hastalık ortaya çıkabilir. Bu durumlarda en pratik çözüm diş protezleridir. Diş protez uygulaması ile eksik dişleriniz yerine orjinal dişleriniz ile eş değer uygulamalar yapılabilmektedir.

Protez diş uygulaması; akrilik, reçine, özgün plastik ve gerçek görünecek şekilde tasarlanmaktadır. Aynı zamanda uzun zamandır eksik olan dişleriniz için de diş protez uygulaması kolaylıkla yapılmaktadır.

PROTEZ ÇEŞİTLERİ

1. Sabit Protezler (Kron – Köprü benzeri yapıştırmalı protezler)

2. Hareketli Protezler (Totel ve Bölümlü Protezler)

3. İmplant üstü protezler (Hareketli ve Sabit Diş Protezleri)

4. Esneyebilir Hareketli Protezler

DİŞ PROTEZLERİ

NEDİR? NE DEĞİLDİR?

Dişlerin ve çevre dokuların çeşitli nedenlerle madde kaybına uğradığı ya da tamamen yok olduğu, yani kaybedildiği durumlarda, onları onarmak ya da yerine konması için kullanılan, hazırlanmış materyallere protez adı verilir

Az sayıda kalmış doğal dişlerin veya implantların üzerine yapılan hareketli protezlere overdenture adı verilir. Overdenture yapılabilmesi için doğal dişlerin proteze destek ve stabilite sağlayacak şekilde hazırlanması gerekir.

Hasta ihtiyacına göre değişiklik göstermek kaydıyla tekli ya da çoklu olarak uygulanan diş protezleri, hastanın kendisinin takıp çıkaramadığı, son seansta hekimin bazı materyaller ile protezi dişlere sabitlediği protez çeşididir.

DİŞ PROTEZLERİ BLOG

Total Diş Protezi Nedir?

İleri yaş, travma gibi sebeplerle bütün dişlerini kaybetmiş hastalarımıza uyguladığımız protez çeşididir. Protez yapıldıktan sonra hekim görüşüne bağlı kalarak hasta kendi başına protezini takıp çıkartma işlemini yapabilir.

Çıtçıtlı (Hassas Bağlantılı) Diş Protezleri

Çıtçıtlı protezler, estetik olarak kancalı protezlere göre daha estetik olarak ön plana çıkmaktadır.

Kancalı (Kroşeli) Diş Protezleri

Kancalı protezler ise, çıtçıtlı proteze göre daha kolay takıp çıkartma imkanına sahiptir.

İmplant Üstü Diş Protezleri

Dişsiz bölgelere yerleştirilen implantların üzerine yapılan hareketli ya da sabit olarak uygulanan implant üstü protezlerdir.

PARSİYEL DİŞ PROTEZLERİ

Bölgesel olarak çoklu diş eksikliği bulunan aynı zamanda sabit protez tedavisinin uygulanamadığı durumlarda başvurulan protez uygulamasıdır.

Metal Destekli Porselen Kaplamalar

Metal destekli porselen kaplamalar, yapım sırasında porselenin altına metal alaşım uygulanarak yapılırlar. Diş dokusuna uygundur ve oldukça dayanıklıdır. Bunun dışında Krom-Kobalt ya da Krom-Nikel alaşım kullanılır.

Full Porselen Kaplamalar

Güçlendirilmiş porselenden yapıldıkları için oldukça dayanıklıdır. Bunun dışında alt yapıda metal ya da herhangi bir başka madde yoktur. Diğer porselen kaplamalarla kıyaslandığında ise daha yüksek maliyete sahiptir.

Markasya Hakkında

2001 yılından itibaren hastalarına en kaliteli diş sağlığı hizmeti vermeyi ve bilgi edinmlerini sağlamayı ilke edinen Diş Hekimi Binnur Toysal YİĞİTBAŞI, Estetik Diş Hekimliği, İmplantoloji, Botoks, Dermal Dolgu, Çene Cerrahisi, Çocuk Diş Hekimliği, Dişeti Hastalıkları tedavisi ve implant gibi alanlarda  hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Site Güncelleme Tarihi: 04.04.2023

İletişim

Gsm: +90 (532) 464 09 19
Tel: +90 (242) 241 81 62
Adres: Toros Mah. 805 Sk. Kurgu Plaza

No: 14/1 Konyaaltı ANTALYA

Nasıl yardımcı olabilirim?
How can I help you?
Womit kann ich Ihnen behilfich sein?
Parmak Emme Alışkanlığı Aparey Guinness Dünya Rekorları İmplant Tedavisi Dudak yapısı Çocuk Diş Hekimliği implantın faydaları ağız hijyeni yüz ölçüleri Kimlik Tespiti Çentikli Dişler Diş Protezi Antalya Diş İmplantı Karışık Dişlenme Kaç Dişi Var Diş kaplamaları Yüz yapısı diş kaybı Estetik ortodonti uzmanı