KISA BİR BAKIŞ

DİŞ BEYAZLATMA

Bembeyaz dişler ile gülüşünüz parlasın!

Hayatımız boyunca kullanılan antibiyotikler, diş sinirlerinin aşınması, eski kaplamalar, çay, kahve, sigara ve alkol kullanımı gibi sebepler dişlerde sararmalara sebep olabilir. Ne yazık ki sararmış dişleriniz ev uygulamaları ile eski beyazlığına kavuşamaz. Yalnız fırça ve diş macunu değil çeşitli maddelerde çözüm üretemez.

Klinik Diş Beyazlatma - Office Bleaching
Diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen beyazlatma işlemine klinik diş beyazlatma denir. Dişlerinize mavi ışık uygulanır ve beyazlatma jeli ile bir kaç ton açılır. Bu işlem uzun süre etkisini korumaktadır. Bu işlemin ardından hastalar sigara, kahve, çay gibi dişe renk kazandıran maddelerden uzak durmalıdır. Evde ise kullanılan günlük plaklar ile beyazlık korunabilir.

Lazer Diş Beyazlatma
Diş beyazlatmada en etkili yöntemlerden birisi lazer diş beyazlatmadır. Bu uygulamada dişler uzun bir süre rengini korur. Uygulama yapılmadan önce florürsüz diş macunu ile dişler fırçalanır. Seans öncesi dişler temizlenir, diş eti ve dudaklar için koruyucu takılır ve jel sürülerek ışınlama işlemi başlatılır.

DİŞ BEYAZLATMA

NEDİR? NE DEĞİLDİR?

Diş Dışı Beyazlatma; dişler üzerine sürülmesi ve çoğu teknikte bir ışık kaynağı ile reaksiyonun hızlandırılması şeklinde olur.

Diş İçi Beyazlatma; bir travma, kanal tedavisi vb. sebeplerle rengini yitirmiş veya değiştirmiş dişlerin iç yüzeylerine uygulanır.

Uygulamada dişlere müdahale olmaması bu işlemin çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

DİŞ BEYAZLATMA BLOG

Diş Beyazlatma Nedir?

Canlılığını yitirmiş dişlere diş hekimi tarafından uygulanır. Dişler daha öncesinde bir travmaya maruz kalmışsa veya kanal tedavisi sonrasında renkleşme meydana geldiyse dişlerin içine jel konulması yöntemiyle beyazlatma sağlanır.

Diş Beyazlatma Herkese Uygulanabilir mi?

Hemen hemen herkese! Ancak, tedavinin etkili olamayacağı bazı durumlar vardır. Diş hekiminiz tam bir ağız içi kontrol ve teşhisi ile dişlerin bu işlem için uygun olup olmadığını belirleyecektir. Dişleriniz sağlıklıysa daha beyaz ve doğal gülümseme için ideal bir çözümdür.

Diş Beyazlatma Ne Kadar Etkilidir?

Farklı diş beyazlatma (bleaching) metotlarıyla beyazlatılan dişler bir kaç yıl beyaz kalır. Fakat bu süre kişiden kişiye değişir. Yeme-içme alışkanlıkları, sigara ve fırçalama alışkanlığı dişlerin beyaz kalma süresini etkiler.

Diş Beyazlatma işlemi zor mudur?

Ağız sağlığı teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde dişleriniz çok kısa bir sürede, güvenli ve etkin olarak beyazlatılabilmektedir. Yapılan araştırmalara göre, dişlerin beyazlatılması dişhekiminizin gözetimi altında yapılırsa son derece etkin ve güvenlidir. Dişler ve dişetleri hiçbir şekilde zarar görmez.

GÜLÜŞÜNÜZ IŞILDASIN

Yüksek teknoloji cihazlarımızla sadece bir öğle molası süresinde dişlerinizi özlediğiniz beyazlığa kavuşturabilirsiniz.

Dişlerde istenmeyen lekeler neden oluşur?

Bunun bir çok sebebi olabilir. En yaygın olanları; yaşlılık, dişleri boyayan maddelerin (kahve, çay, kola, sigara vb.) tüketimi, travmalar, eski protezler, kaplamalar, dolgulardır.

Uygulama süresi ne kadardır?

Genelde, ilk uygulamada beyazlama başlar. Ancak, ideal görüntüye ulaşmak için, uygulamanın 10 – 14 gün devam etmesi gerekir.

About Markasya

Dentist Binnur Toysal YİĞİTBAŞI, who has adopted the principle of providing the best quality dental health service and providing information to patients since 2001, continues to serve her patients in areas such as Aesthetic Dentistry, Implantology, Botox, Dermal Fillers, Maxillofacial Surgery, Pediatric Dentistry, and Periodontal Treatments.

Website update date:
i: 04.04.2023

Contact

Mobile: +90 (532) 464 09 19
Phone: +90 (242) 241 81 62
Address: Toros Mah. 805 Sk. Kurgu Plaza

No: 14/1 Konyaaltı ANTALYA

Antalya Pedodonti Kliniği Boyun Kasları Çocuk Psikolojisi Dental implant Tedavi Planlaması İmplant Tedavisi Antalya Diş İmplantı Süt Dişleri Çocuklarda Çürük Diş Antalya Endodonti Uzmanı Dudak yapısı Konyaaltı Diş Kliniği Protetik Diş Tedavisi Diş Eğriliği Çocuklarda Diş Çürüğü Yirmilik Diş Ameliyatı Yüz Kasları Antalya Sinus Lifting Antalya Ortodonti Uzmanı Protez Diş