KISA BİR BAKIŞ

DİŞ PROTEZLERİ

Ekonomik ve Pratik Diş Tamamlama Yöntemi!

Dişler; çürüme, kırılma, yaralanma gibi sebeplerle kaybolabilir. Eksik dişler sebebiyle çene yapısının değişmesi, çiğneme zorluğu ve bağlantılı olarak sindirim sorunları gibi bir çok hastalık ortaya çıkabilir. Bu durumlarda en pratik çözüm diş protezleridir. Diş protez uygulaması ile eksik dişleriniz yerine orjinal dişleriniz ile eş değer uygulamalar yapılabilmektedir.

Protez diş uygulaması; akrilik, reçine, özgün plastik ve gerçek görünecek şekilde tasarlanmaktadır. Aynı zamanda uzun zamandır eksik olan dişleriniz için de diş protez uygulaması kolaylıkla yapılmaktadır.

PROTEZ ÇEŞİTLERİ

1. Sabit Protezler (Kron – Köprü benzeri yapıştırmalı protezler)

2. Hareketli Protezler (Totel ve Bölümlü Protezler)

3. İmplant üstü protezler (Hareketli ve Sabit Diş Protezleri)

4. Esneyebilir Hareketli Protezler

DİŞ PROTEZLERİ

NEDİR? NE DEĞİLDİR?

Dişlerin ve çevre dokuların çeşitli nedenlerle madde kaybına uğradığı ya da tamamen yok olduğu, yani kaybedildiği durumlarda, onları onarmak ya da yerine konması için kullanılan, hazırlanmış materyallere protez adı verilir

Az sayıda kalmış doğal dişlerin veya implantların üzerine yapılan hareketli protezlere overdenture adı verilir. Overdenture yapılabilmesi için doğal dişlerin proteze destek ve stabilite sağlayacak şekilde hazırlanması gerekir.

Hasta ihtiyacına göre değişiklik göstermek kaydıyla tekli ya da çoklu olarak uygulanan diş protezleri, hastanın kendisinin takıp çıkaramadığı, son seansta hekimin bazı materyaller ile protezi dişlere sabitlediği protez çeşididir.

DİŞ PROTEZLERİ BLOG

Total Diş Protezi Nedir?

İleri yaş, travma gibi sebeplerle bütün dişlerini kaybetmiş hastalarımıza uyguladığımız protez çeşididir. Protez yapıldıktan sonra hekim görüşüne bağlı kalarak hasta kendi başına protezini takıp çıkartma işlemini yapabilir.

Çıtçıtlı (Hassas Bağlantılı) Diş Protezleri

Çıtçıtlı protezler, estetik olarak kancalı protezlere göre daha estetik olarak ön plana çıkmaktadır.

Kancalı (Kroşeli) Diş Protezleri

Kancalı protezler ise, çıtçıtlı proteze göre daha kolay takıp çıkartma imkanına sahiptir.

İmplant Üstü Diş Protezleri

Dişsiz bölgelere yerleştirilen implantların üzerine yapılan hareketli ya da sabit olarak uygulanan implant üstü protezlerdir.

PARSİYEL DİŞ PROTEZLERİ

Bölgesel olarak çoklu diş eksikliği bulunan aynı zamanda sabit protez tedavisinin uygulanamadığı durumlarda başvurulan protez uygulamasıdır.

Metal Destekli Porselen Kaplamalar

Metal destekli porselen kaplamalar, yapım sırasında porselenin altına metal alaşım uygulanarak yapılırlar. Diş dokusuna uygundur ve oldukça dayanıklıdır. Bunun dışında Krom-Kobalt ya da Krom-Nikel alaşım kullanılır.

Full Porselen Kaplamalar

Güçlendirilmiş porselenden yapıldıkları için oldukça dayanıklıdır. Bunun dışında alt yapıda metal ya da herhangi bir başka madde yoktur. Diğer porselen kaplamalarla kıyaslandığında ise daha yüksek maliyete sahiptir.

About Markasya

Dentist Binnur Toysal YİĞİTBAŞI, who has adopted the principle of providing the best quality dental health service and providing information to patients since 2001, continues to serve her patients in areas such as Aesthetic Dentistry, Implantology, Botox, Dermal Fillers, Maxillofacial Surgery, Pediatric Dentistry, and Periodontal Treatments.

Website update date:
i: 04.04.2023

Contact

Mobile: +90 (532) 464 09 19
Phone: +90 (242) 241 81 62
Address: Toros Mah. 805 Sk. Kurgu Plaza

No: 14/1 Konyaaltı ANTALYA

Diş Eti Guinness Rekorlar Kitabı Gömülü Diş Diş Teli Diş Protezi Tedavi Planlaması Periodontoloji periodontist implantın faydaları Antalya Diş Doktoru Gingivektomi Estetik Diş ağız solunumu yüz ölçüleri Dudaklar Antalya Diş Polikliniği Antalya 20'lik Diş tedavi estetik diş hekimliği ortodonti uzmanı